Komputery kwantowe i ich zastosowania w codziennym życiu to tematy kojarzące się wielu z nas z filmami science-fiction lub ewentualnie z dyskusjami i eksperymentami akademickimi. W każdym bądź razie nie z problemem, z którym powinniśmy mierzyć się już teraz… Niestety, jak to często bywa, rozwój technologiczny prześciga najbardziej śmiałe założenia i już dziś mamy do czynienia z konsekwencjami rozwoju technologii kwantowej.

W czasie warsztatów wyjaśnimy, o jakich cyberzagrożeniach można mówić w kontekście rozwoju komputerów kwantowych i ich wyjątkowych możliwości. Omówimy ataki typu “harvest now – decrypt later”, które mogą doprowadzić do dostępu do danych, które dzisiaj wydają się bezpiecznie zaszyfrowane, a także zagrożenia wynikające z nieuprawnionego wykorzystania technologii szyfracji post-quantum do przenoszenia złośliwego kodu lub komunikacji command and control z zaatakowanego hosta. Przedstawimy zalecane kroki przygotowania się do ery post-quantum, które warto rozpocząć już dziś.

W czasie warsztatu pokażemy również, w jaki sposób produkty Palo Alto Networks pomagają ograniczyć ryzyka i zabezpieczyć się przed współczesnymi atakami korzystającymi z technologii post-quantum.

CYBERGOV

cybergov.pl

Organizator konferencji

Evention sp. z o.o
Rondo ONZ 1
Warszawa, Polska
www.evention.pl

Kontakt

Weronika Warpas
m:
e: weronika.warpas@evention.pl

© 2024 | Strona korzysta z plików cookies. Przeglądanie strony oznacza akceptację.