Akamai

Akamai Technologies to firma powstała z pasji i misji usprawniania działania algorytmów internetowych. Od ponad 20 lat globalnie i od 10 lat w Krakowie zapewnia zaawansowane rozwiązania dla wysokiej dostępności, bezpieczeństwa i wydajności serwisów i infrastruktury. Każdego dnia miliardy ludzi korzystają z Internetu, aby robić zakupy, grać, uczyć się i bawić. Dzięki największej platformie serwerów Edge-owych obsługujących ponad 1/3 ruchu internetowego na dobę (ponad 360 000 serwerów w 135 krajach o pojemności ponad 250 Tbps), rozwiązaniom z zakresu optymalizacji stron internetowych oraz z obszaru bezpieczeństwa Akamai czuwa nad klientami - przyspieszając i zabezpieczając życie online.

Epidemia COVID-19 zmieniła środowisko online. Skokowo zwiększyła się liczba użytkowników Internetu. Powszechność pracy zdalnej, zmiana nawyków użytkowników, wzrost obrotów e-commerce, zwiększone korzystanie z płatności elektronicznych znacząco wpłynęło na zmianę krajobrazu cyberbezpieczeństwa. To, co dla większości organizacji stanowiło wyzwanie – dla Akamai było i jest szansą. Rozwiązania Akamai z zakresu cyberbezpieczeństwa, zabezpieczania infrastruktury przed atakami DDoS, aplikacji, API, ochrony tożsamości użytkowników i kont klienckich, optymalizacji dostępu do treści stron internetowych sprawiają, że znacząca większość największych światowych firm e-commerce, banków, linii lotniczych, firm technologicznych i instytucji publicznych korzysta z rozwiązań Akamai.

Akamai w Krakowie istnieje od 10 lat, ewoluując od biura świadczącego wsparcie techniczne dla klientów do ponad 900-osobowej organizacji z reprezentacją wszystkich globalnych funkcji biznesowych – m.in. finansów, sprzedaży, rozwoju produktów i bezpieczeństwa. To w Krakowie jest jedno z pięciu centrów operacji bezpieczeństwa (Security Operations Center), reagujących natychmiast na ataki na klientów w regionie. To biuro w Polsce jest jednym z pięciu najszybciej rozwijających się oddziałów firmy. I to Akamai Polska jest świetnym miejscem pracy dla swoich ekspertów, co potwierdza status Legendy w rankingu Great Place to Work™.

CYBERGOV

cybergov.pl

Organizator konferencji

Evention sp. z o.o
Rondo ONZ 1
Warszawa, Polska
www.evention.pl

Kontakt

Weronika Warpas
m:
e: weronika.warpas@evention.pl