Organizatorzy 2016

ORGANIZATORZY

Evention

Evention to spółka specjalizująca się w podnoszeniu wartości spotkań biznesowych. W Evention wydarzenia biznesowe traktujemy jako integralny i trudny do zastąpienia element budowania relacji i poprawy efektywności tych relacji pomiędzy firmami i tworzącymi je ludźmi.
Trzonem działalności spółki są spotkania realizowane w formule ‚custom event’, w których kluczową rolę odgrywa zaangażowanie uczestników w całym procesie przygotowania wydarzenia. Szukamy innowacyjnych form realizacji spotkań, tak by odpowiadało to obecnym aspiracjom, oczekiwaniom i potrzebom menedżerów.
Kliknij tutaj aby zobaczyć wideo.

WSPÓŁORGANIZATORZY

ISACA Warsaw Chapter

Stowarzyszenie ISACA zostało zarejestrowane przez osoby, które dostrzegły potrzebę stworzenia jednego źródła informacji i wytycznych w rozwijającym się obszarze audytu mechanizmów kontrolnych dla systemów komputerowych. Obecnie, ISACA liczy ponad 115 000 członków i sympatyków na całym świecie.
Stowarzyszenie ISACA powstało w 1967, gdy niewielka grupa osób wykonujących podobną pracę – polegającą na audytach mechanizmów kontrolnych w systemach komputerowych, które w tamtym czasie stawały się coraz istotniejsze dla funkcjonowania ich firm – spotkała się, by omówić potrzebę stworzenia jednego źródła informacji i wytycznych w tej dziedzinie. W 1969 roku grupa formalnie zarejestrowała EDP Auditors Association (Stowarzyszenie audytorów EPD). W 1976 roku Stowarzyszenie powołało fundację edukacyjną, by podjąć szeroko zakrojony wysiłek badawczy zmierzający do poszerzenia wiedzy o nadzorze i kontroli IT oraz ich wartości. Stowarzyszenie znane wcześniej jako Information Systems Audit and Control Association (Stowarzyszenie ds. audytu i kontroli systemów informatycznych), obecnie używa jedynie akronimu ISACA, by zaznaczyć, że służy szerokiemu gronu osób zawodowo zajmujących się ogólnie pojętym nadzorem IT.

ISSA Polska

ISSA jest niezależną organizacją skupiającą profesjonalistów zajmujących się bezpieczeństwem informacji. Nie polityka i nie zyski ale etyka i fachowość członków oraz ich profesjonalne oddanie ochronie zasobów informacyjnych są siłą napędową ISSA. Przyłącz się do światowej sieci profesjonalistów związanych z bezpieczeństwem systemów informacyjnych.

PATRONI HONOROWI

Biuro Bezpieczeństwa Informacji

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego jest urzędem państwowym przy pomocy którego Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wykonuje zadania w zakresie bezpieczeństwa i obronności. Biuro jest także merytoryczno-organizacyjnym zapleczem powoływanej przez Prezydenta RP Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

PARTNER GENERALNY

Microsoft

Microsoft jest liderem branży nowych technologii – dostawcą produktów i usług dla konsumentów oraz klientów instytucjonalnych i komercyjnych w tym miast i regionów na świecie. Jako jedyny dostawca na rynku posiada w pełni kompleksową ofertę zarówno zestawu aplikacji, systemu operacyjnego, infrastruktury, jak i platformy programistycznej przeznaczonych do pracy w modelu „on – premise” oraz w chmurze, a także posiada rozbudowaną sieć partnerów oraz przykładów realizacji skutecznych programów edukacyjnych i społecznych. Dedykowane rozwiązania dla miast i regionów – Microsoft CityNext, umożliwiają samorządom, firmom i obywatelom wspólne kształtowanie przyszłości miast i regionów.

Więcej na:
Microsoft Polska
Microsoft CityNext

PARTNER STRATEGICZNY

CyberArk

Cyber-Ark® Software jest globalnym producentem rozwiązań bezpieczeństwa IT, który specjalizuje się w zarządzaniu i zabezpieczeniu uprzywilejowanych dostępów do systemów oraz aplikacji, zapewniając tym samym swoim klientom podniesienie poziomu ochrony przed zaawansowanymi zagrożeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi, wykorzystującymi skompromitowane konta uprzywilejowane. Wykorzystując wielokrotnie nagradzane rozwiązania Privileged Identity Management, Sensitive Information Management i Privilidged Session Management Suites, organizacje mogą skuteczniej zarządzać dostępem do danych i systemów działających zarówno w ich serwerowniach jak i w chmurze.

Cyber-Ark Software została założona w 1999 roku przez zespół ekspertów bezpieczeństwa, mających na celu stworzenie systemu, w którym bezpieczeństwo dostępów uprzywilejowanych byłoby od samego początku jego głównym założeniem. Cyberark współpracuje z ponad 2000 klientów na całym świecie, w tym ponad z ponad 40% firm z listy Fortune 100, 17 z 20 największych banków na świecie czy też 75 czołowymi firmami z branży energetycznej. Również w Polsce firma CyberArk posiada znaczne i ciągle rozwijające się grono klientów.

Więcej informacji dotyczących firmy CyberArk oraz oferowanych przez nią rozwiązań znajduje się na stronie http://www.cyberark.com

PARTNER MERYTORYCZNY

CyberGym Europe

Introduces a unique method, originally based on a military approach to cybersecurity, providing customers with highly specialized training services in this area. This approach is unique in that we strongly focus on the human factor of cyber-defense and particularly on teambased performance. We regard the human factor to be crucial in a situation where the nature of the potential attackers is changing.

CyberGym Europe offers several types of training programs, targeting the needs of your organization. All programs are dynamically developed and are tailored to specified requirements and environment. All programs aim to enhance your organizations’ response to cyber-hreats, your teams’ reactions and their ability to act calmly and professionally when under attack. The techniques taught and practiced throughout the training will prove useful to your organization from day one as the training is tailor-made specifically for you.

FireEye

Fireeye to dostawca rozwiązań bezpieczeństwa, dla którego kluczowe jest gromadzenie informacji. FireEye oferuje jednolitą, skalowalną platformę, która wspiera działania klientów po stronie bezpieczeństwa. Łączy ona innowacyjne technologie bezpieczeństwa, gromadzenie informacji o zagrożeniach i incydentach na poziomie całych państw oraz usługi doradcze Mandianta. Dzięki temu znika złożoność i uciążliwość zarządzania cyberbezpieczeństwem dla organizacji, które chcą zapobiegać cyberatakom i na nie reagować. FireEye ma ponad 7 700 klientów w 67 krajach, w tym ponad 50 procent firm notowanych w ramach Forbes Global 2000.

Forcepoint

Firma Forcepoint jest nową marką na rynku która powstała 14 stycznia 2016 z firmy Raytheon/Websense po zakupie produktów firmy Stonesoft. Portfolio produktów firmy Forcepoint zabezpiecza użytkowników, dane oraz sieci przed najbardziej zdeterminowanymi przeciwnikami, przed przypadkowymi lub złośliwymi zagrożeniami wewnętrznymi i atakami z zewnątrz w każdej fazie postępującego ataku. Forcepoint chroni dane wszędzie – w chmurze, w podróży, w biurze – ułatwiając zgodność z regulacjami i umożliwiając trafniejsze podejmowanie decyzji oraz bardziej skuteczne zabezpieczenie. Forcepoint pozwala przedsiębiorstwom skupić się na tym, co jest dla nich najważniejsze poprzez automatyzację rutynowych zadań bezpieczeństwa. Ponad 20.000 organizacji na całym świecie polega na produktach Forcepoint. Firma Forcepoint jest joint venture pomiędzy Raytheon i Vista Equity Partners z siedzibą w Austin (Texas), z kanałem sprzedaży na całym świecie, z działem wsparcia, laboratoriami bezpieczeństwa i rozwoju produktów.

Aby otrzymać więcej informacji na temat Forcepoint, odwiedź www.Forcepoint.com.

Intel Security

Obecnie McAfee jest częścią Intel Security. Dzięki strategii Security Connected, innowacyjnemu podejściu do sprzętowego wsparcia rozwiązań oraz wyjątkowej sieci wykrywania zagrożeń Global Threat Intelligence Intel Security mocno koncentruje się na rozwoju zapobiegawczych i sprawdzonych rozwiązań w zakresie zabezpieczeń i usług chroniących systemy, sieci oraz urządzenia mobilne, mających zastosowanie biznesowe i prywatne na całym świecie. Intel Security łączy w sobie doświadczenie i wiedzę firmy McAfee z innowacyjną i potwierdzoną wydajnością firmy Intel, aby bezpieczeństwo stało się kluczowym elementem każdego rozwiązania informatycznego na dowolnej platformie sprzętowej. Misją Intel Security jest zapewnienie każdemu użytkownikowi bezpieczeństwa pracy i poruszania się w cyfrowym świecie.

Trend Micro

Trend Micro Incorporated jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań zabezpieczających środowiska przetwarzania w chmurze. Dzięki technologiom zabezpieczającym treści internetowe i systemom zarządzającym zagrożeniami firma tworzy bezpieczny świat wymiany informacji cyfrowych. Oferta Trend Micro skierowana jest do użytkowników indywidualnych i do przedsiębiorstw. Jako pionier w dziedzinie bezpieczeństwa serwerów z ponad 20-letnim doświadczeniem, firma zapewnia najlepsze na rynku zabezpieczenia klientów, serwerów i cloud computingu, dopasowane do potrzeb partnerów oraz odbiorców produktów i usług. Pozwalają one na szybsze powstrzymanie zagrożeń i chronią dane w środowiskach fizycznych, zwirtualizowanych i opartych na chmurze.
Produkty i usługi Trend Micro wykorzystują wiodącą, bazującą na technologii cloud computing infrastrukturę bezpieczeństwa Trend Micro™ Smart Protection Network™. Gwarantuje ona blokowanie zagrożeń tam, gdzie się pojawiają, czyli w Internecie. Za najwyższą jakość i niezawodność rozwiązań Trend Micro odpowiada zespół złożony z ponad tysiąca ekspertów w dziedzinie zagrożeń.

MECENAS

Atende

Atende S.A. jest jedną z czołowych firm branży IT w Polsce i wiodącą firmą w zakresie integracji systemów teleinformatycznych oraz związanych z nią usług. 25 lat temu podłączyliśmy pierwsze polskie firmy do internetu i od tamtej pory codziennie budujemy sukces naszych klientów poprzez tworzenie oraz wdrażanie innowacyjnego oprogramowania i niezawodnych rozwiązań informatycznych. Nie boimy się sięgać po wyjątkowo trudne i złożone projekty. Jesteśmy godnym zaufania, solidnym partnerem technologicznym dla wszystkich naszych klientów.

Należąca do grupy kapitałowej Atende spółka Atende Software rozwija innowacyjne oprogramowanie i bazujące na nim produkty oraz usługi, m.in. rozproszony, największy w kraju system dystrybucji treści multimedialnych w Internecie (redCDN) oraz usługę ochrony przed atakami DDoS oferowaną w chmurze (redGuardian). Ponadto, w ramach programu Bezpieczeństwo i Obronność spółka pozyskała dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na rozwój dedykowanego oprogramowania służącego do zarządzania procesami bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Checkmarx

Checkmarx (www.checkmarx.com) provides the best way for organizations to introduce security into their Software Development Lifecycle (SDLC). The product enables developers and auditors to easily scan un-compiled code in all major coding languages and identify its security vulnerabilities. With Checkmarx’s CxSuite, auditors and developers have immediate access to the code analysis results and remediation advice. We provide user friendly, high productivity, flexible and accurate risk intelligence platform that ensures your application remains hacker-proof.
Checkmarx has been named a “Challenger” in Gartner’s 2014 AST Magic Quadrant and announced “Best Product in Application Security 2014” by Cyber Defense Magazine.

Imperva

Imperva jest wiodącym dostawcą rozwiązań bezpieczeństwa chroniących krytyczne dane biznesowe i aplikacje w chmurze oraz Data Center. Założona w 2002 roku, cieszy się stałym rozwojem i sukcesem generującym $ 164 miliony dolarów w 2014 roku, z ponad 3.700 klientami i 300 partnerami w ponad 90 krajach na całym świecie.

Chronimy to, co najważniejsze
Imperva ma osobliwy cel: bronić Twoje kluczowe dane biznesowe i aplikacje przed cyber atakami i zagrożeniami wewnętrznymi. Nasze rozwiązania pozwalają Ci zidentyfikować aktywa i ryzyka z nimi związane, a następnie chronić najcenniejsze informacje, takie jak własność intelektualna, biznes plany, tajemnice handlowe, klientów i pracowników, informacje i dane, które każdego dnia przetwarza Twój biznes.

Jak to robimy
Bezpieczeństwo tradycyjne już nie wystarcza. Imperva chroni aplikacje w chmurze, strony internetowe, pliki, SharePoint, krytyczne systemy baz danych i repozytoria Big Data od ataków cybernetycznych, kradzieży i oszustw. Nasza technologia zapewnia widoczność dostępu do danych i wykorzystuje zaawansowaną klasyfikację klienta oraz śledzenie użytkownika.

Passus

Passus Spółka Akcyjna jest polskim producentem oprogramowania, integratorem i dostawcą wysoko specjalizowanych rozwiązań informatycznych obejmujących w szczególności:

 • rozwiązania do monitorowania i rozwiązywania problemów z wydajnością sieci oraz aplikacji;
 • rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT m.in. do wykrywania podatności, zabezpieczenia sieci, aplikacji oraz danych przed zaawansowanymi atakami oraz zagrożeniami wskutek nadużyć
  lub zaniedbań wewnętrznych;
 • rozwiązania do ekstrakcji danych z ruchu sieciowego, ich przekształcenia a następnie przekazanie do dowolnego sytemu np. systemów antyfraudowych, SIEM lub ERP
 • rozwiązania do projektowania, budowy i modernizacji wydajnych sieci WiFi w tym realizacji specjalistycznych projektów „pod klucz” (m.in. captive portal, lokalizacja zasobów, dostęp WiFi w środkach komunikacji i transportu).

Do grona Klientów w Polsce należą tak wymagający partnerzy, jak m.in. Ministerstwo Obrony Narodowej, T-Mobile, Narodowy Bank Polski, Grupa Enea, Centrum Onkologii w Gliwicach, Komisja Nadzoru Finansowego, Orange, PGE, Swedwood, PKO BP, PZU, Volkswagen Polska, Politechnika Rzeszowska, Orlen, Grupa PKP SA, Wojskowy Instytut Medyczny.

PATRONI

Instytut Informatyki Śledczej

Popularyzacja wiedzy z zakresu informatyki śledczej oraz wprowadzanie nowych, dobrych standardów w zakresie postępowania z dowodami elektronicznymi, jest głównym celem Instytutu Informatyki Śledczej. W najbliższym czasie planowane są zmiany regulacji prawnej dotyczącej roli biegłego w procesie. Instytut Informatyki Śledczej zrzeszając ekspertów informatyki śledczej, prawników oraz entuzjastów informatyki jest w stanie przedstawiać wspólne rozwiązania dotyczące zagadnień informatyki śledczej. Głównym celem Stowarzyszenia jest popularyzacja wiedzy dotyczącej zabezpieczenia, analizy i wskazywania elektronicznych materiałów dowodowych, możliwości ich wykorzystania w procesie sądowym czy też wewnątrz-korporacyjnym dochodzeniu wyjaśniającym

ISACA Katowice – Stowarzyszenie Audytu, Bezpieczeństwa i Kontroli Systemów Informacyjnych

Stowarzyszenie audytu, kontroli i bezpieczeństwa systemów informacyjnych powstało w 2011 roku z inicjatywy członków ISACA z Małopolski i Śląska, a w lutym 2012 r. uzyskało afiliację jako ISACA Katowice Chapter. W wyniku intensywnego rozwoju w roku 2013 Chapter Support Committee przyznał ISACA Katowice nagrodę dla małego oddziału za osiągnięcie 42% wzrostu liczby członków – 2013 GROWTH AWARD WINNER for Small Chapter, która została wręczona prezesowi zarządu na międzynarodowej konferencji liderów ISACA w Las Vegas w 2014 r. Jednocześnie przekraczając liczbę stu członków ISACA Katowice przesunęła się do grupy Medium Chapters.
Celami Statutowymi Stowarzyszenia ISACA Katowice Chapter są:

1) promowanie wiedzy dotyczącej norm, standardów i dobrych praktyk zarządzania systemami informacyjnymi,

2) działalność edukacyjna i naukowa służąca podnoszeniu oraz rozwijaniu wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania, audytu i zapewnienia bezpieczeństwa systemów informacyjnych – w tym organizacja szkoleń przygotowujących na egzaminy umożliwiające uzyskanie prestiżowych certyfikatów CISA, CISM, CRISC, CGEIT

3) świadczenie usług opiniodawczych i doradczych w dziedzinie zarządzania, audytu i kontroli systemów informacyjnych oraz bezpieczeństwa informacji.
Więcej informacji na http://www.isaca.org/chapters8/Katowice/

Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych

KRAJOWE STOWARZYSZENIE OCHRONY INFORMACJI NIEJAWNYCH ORGANIZUJE KURSY, SZKOLENIA, KONSULTACJE DOTYCZĄCE:

-ochrony informacji niejawnych
-ochrony danych osobowych
-zagrożeń terrorystycznych
-szacowania i zarządzania ryzykiem
-bezpieczeństwa teleinformatycznego
-archiwizacji dokumentów

Kontakt:
e-mail:
tel./fax 32 206 46 00/01

Sekurak.pl

Sekurak.pl jest serwisem, w którym można:
* bezpłatnie przeczytać teksty na tematy związane z bezpieczeństwem IT;
* znaleźć nowości ze świata bezpieczeństwa;
* podnosić swoją wiedzę merytoryczną z bezpieczeństwa dzięki interaktywnym badaniom – hackme.
Więcej na http://sekurak.pl/

Stowarzyszenie Administratorów Bezpieczeństwa Informacji

Stowarzyszenie Administratorów Bezpieczeństwa Informacji (SABI) działa na rzecz rozwoju grupy zawodowej Administratorów Bezpieczeństwa Informacji (ABI) i jest reprezentowane przez Zarząd. Celem działalności jest integracja środowiska ABI i podnoszenie umiejętności zawodowych związanych z zapewnianiem przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych. SABI organizuje seminaria dla swoich członków oraz konferencje dla całego środowiska ABI, umożliwiające poszerzanie wiedzy i wymianę doświadczeń. W 2008 r. ustanowiło Kodeks Etyki Zawodowej ABI. SABI uczestniczy w procesach legislacyjnych dot. przepisów o ochronie danych osobowych, w tym przygotowało projekt nowelizacji przepisów dot. funkcji ABI oraz wydaje opinie na temat przepisów – nie tylko w Polsce, ale także w UE. Przedstawiciele SABI brali aktywny udział w pracach nad dwiema nowelizacjami ustawy o ochronie danych osobowych (2008–2010,2012–2014) oraz w pracach nad nowymi rozporządzeniami wykonawczymi dotyczącymi wykonywania zadań ABI. Od 2014 r. SABI jest członkiem Konfederacji Europejskich Organizacji Inspektorów Ochrony Danych. Więcej informacji: www.sabi.org.pl.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Studia Podyplomowe Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie – Zarządzanie cyberbezpieczeństwem

Celem studiów jest przekazanie wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania cyberbezpieczeństwem w działalności gospodarczej oraz w sektorze publicznym. Szczególny nacisk zostanie położony na audyt oraz zarządzanie ryzykiem operacyjnym, w tym m.in. zrozumienie procesu oceny ryzyka z myślą o lepszym przewidywaniu i rozpoznawaniu ryzyk oraz zasad funkcjonowania zespołów odpowiedzialnych za ryzyko i audyt. Ponadto zostaną o mówione wybrane aspekty technologiczne umożliwiające menedżerom i urzędnikom lepsze zrozumienie natury i potencjału zagrożeń cyfrowych. Dzięki zajęciom wykorzystującym analizę przypadków przedstawione zastaną najnowsze trendy oraz zagrożenia dla globalnej gospodarki cyfrowej i funkcjonowania państwa.

 Studia są adresowane m.in. do:

 • Menedżerów IT
 • Pracowników administracji publicznej
 • Menedżerów i analityków zajmujących się zagadnieniami ryzyka operacyjnego
 • Audytorów wewnętrznych
 • Konsultantów specjalizujących się w bezpieczeństwie cyfrowym

Zajęcia z przedmiotowych zagadnień będą prowadzone przez specjalistów pracujących w Instytucie Informatyki i Gospodarki Cyfrowej SGH oraz praktyków m.in. z E&Y, ComCERT, Accenture, NASK, FireEye, WAT, Instytut Kosciuszki.

 Kontakt do kierownika studiów: dr hab. Jerzy Surma:

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityka prywatności.