Warsztaty 2023 - CyberGOV
CyberGOV 2023 / Warsztaty 2023 - CyberGOVWARSZTATY
Zarządzanie urządzeniami końcowymi (EDR) w praktyce – szkolenie typu CTF (Capture the Flag)
Szczegóły:
Ochrona punktów końcowych bardzo się zmieniła. W przeszłości polegaliśmy na identyfikowaniu znanych zagrożeń za pomocą wykrywania sygnatur, ale to już nie wystarcza, aby zapewnić nam bezpieczeństwo. Obecnie do walki ze współczesnymi zagrożeniami wykorzystywane są zaawansowane rozwiązania, takie jak systemy Endpoint Detection and Response (EDR). Systemy te wykorzystują ochronę w czasie rzeczywistym, uczenie maszynowe i analizę behawioralną do identyfikowania i powstrzymywania zagrożeń, zanim zdążą wyrządzić szkody. Umieszczone w chmurze silniki analityczne pomagają upewnić się, że wszystko działa płynnie.
Prowadzący:
NetFormers
Cisco
Poznaj Penterę: Automatyzacja testów bezpieczeństwa dla Twojej organizacji
Szczegóły:
Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak wykorzystać oprogramowanie Pentera do automatyzacji testów bezpieczeństwa w swojej organizacji. Prezentacja będzie skupiać się na narzędziach Pentera oraz sposobach ich zastosowania do identyfikacji i rozwiązania problemów związanych z bezpieczeństwem cyfrowym. Omówimy także różnorodne techniki wykorzystywane przez cyberprzestępców oraz metody wykrywania i neutralizowania podatności za pomocą Pentera.
Prowadzący:
ITSS
Sztuczna Inteligencja a praktyka ochrony infrastruktury sieciowej
Szczegóły:
Najnowsze badania wskazują, iż atakujący skupiają się na trzech głównych obszarach, którymi są:
- tworzenie malware z wykorzystaniem sztucznej inteligencji,
- samouczące się botnety oraz
- automatyczne dostarczanie złośliwego oprogramowania.
Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli okazję w praktyce zapoznać się z ekosystemem rozwiązań wykorzystującym mechanizmy AI bazujące na sieciach neuronowych, dzięki którym możliwe jest skuteczne zapobieganie zagrożeniom i ich zwalczanie.
Prowadzący:
ITSF
Fortinet
Wzmocnij swój SOC dzięki automatyzacji
Szczegóły:
"Postęp cywilizacji odbywa się dzięki zwiększeniu liczby operacji, które da się wykonać bez namysłu" - A.N. Whitehead
Jak wypracować dobry nawyk w obsłudze incydentu? Wystarczą 4 kluczowe elementy:
- Uczyń to oczywistym
- Uczyń to atrakcyjnym
- Uczyń to łatwym
- Uczyń to satysfakcjonującym
Prowadzący:
Splunk
Obsługa cyberincydentu (przyspieszony kurs dla Cyber Ratowników) - przygotuj się, póki masz czas
Szczegóły:
Wyobraź sobie, ze dzieje się coś bardzo złego, np. atak ransomware zaszyfrował systemy w Twoim urzędzie, wyciekły ważne dane, systemy nie działają, tracisz kontrolę nad wszystkim, okazuje się jak bardzo byleś na taką sytuację nieprzygotowany. Myślisz sobie wtedy - gdyby tylko można było cofnąć czas i odpowiednio się przygotować.
No dobrze, to masz teraz, tutaj 19 maja 2023 roku cofnięty czas do dyspozycji. W jaki sposób go wykorzystasz? Jak możesz przygotować się pod względem sposobu i procedur działania na wypadek, gdy zdarzy się coś złego – by niepożądany rozwój sytuacji aż tak bardzo nie był zaskakujący i groźny w skutkach? Warto poznać praktyczne i sprawdzone recepty – porady z życia wzięte, w dodatku zgodne z NSC 800-61.
Warsztat będzie prowadzony przez doświadczonych ekspertów, którzy nie raz byli zaangażowani w pomoc w sytuacjach kryzysowych, w szczególności w instytucjach sektora publicznego, gdy faktycznie wydarzył się jeden ze złych scenariuszy.
Prowadzący:
CyberTov
CyberTov