Warsztaty - CyberGOV
Wyjątkowe warsztaty onsite - dodatkowo płatne - 21 maja 2024
Prawne aspekty NIS2 dla administracji publicznej w praktyce
Szczegóły:
Zapraszamy do udziału w dodatkowych warsztatach poprzedzających konferencję CyberGOV, które stanowią niepowtarzalną okazję do pogłębienia wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie prawnych aspektów wynikających z nowelizacji dyrektywy NIS2, dla sektora administracji publicznej.
Dzień warsztatowy został podzielony na 3 ważne obszary, dotyczące najnowszym wymaganiom i wyzwaniom, jakie NIS2 stawia przed administracją publiczną: zarządzanie ryzykiem cybernetycznym, obsługa incydentów, testy penetracyjne oraz audyt i raportowanie.
Do udziału w warsztatach w szczególności zapraszamy osoby zajmujące stanowiska managerskie i dyrektorskie w urzędach administracji publicznej, którzy odpowiadają za obszar cyberbezpieczeństwa.
Dzień warsztatowy został podzielony na 3 ważne obszary, dotyczące najnowszym wymaganiom i wyzwaniom, jakie NIS2 stawia przed administracją publiczną:
- Zarządzanie ryzykiem cybernetycznym,
- Obsługa incydentów, testy penetracyjne,
- Audyt i raportowanie.
Budowanie Zbiorowej Cyberodporności: wyzwania i praktyczne rozwiązania uwierzytelniania odpornego na phishing
Szczegóły:
Prowadzący:
CLICO
CLICO
CLICO
AI w systemach bezpieczeństwa: nowe wyzwania i możliwości
Szczegóły:
Prowadzący:
IBM Polska
IT Systems and Solutions
IBM Polska
Arrow ECS
Jak hakerzy włamali się do infrastruktury krytycznej podczas III Seminarium Cyberbezpieczeństwa w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa?
Szczegóły:
Prowadzący:
Orange Polska
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa
Warsztaty online - 23 maja 2024
Praktyczne podejście do integracji systemów bezpieczeństwa w Sektorze Publicznym zgodnie z wytycznymi NIS2
Szczegóły:
Prowadzący:
Cisco
Zagrożenia związane z technologiami komputerów kwantowych - sci-fi czy realny problem już na dzisiaj?
Szczegóły:
W czasie warsztatów wyjaśnimy, o jakich cyberzagrożeniach można mówić w kontekście rozwoju komputerów kwantowych i ich wyjątkowych możliwości. Omówimy ataki typu “harvest now - decrypt later”, które mogą doprowadzić do dostępu do danych, które dzisiaj wydają się bezpiecznie zaszyfrowane, a także zagrożenia wynikające z nieuprawnionego wykorzystania technologii szyfracji post-quantum do przenoszenia złośliwego kodu lub komunikacji command and control z zaatakowanego hosta. Przedstawimy zalecane kroki przygotowania się do ery post-quantum, które warto rozpocząć już dziś.
W czasie warsztatu pokażemy również, w jaki sposób produkty Palo Alto Networks pomagają ograniczyć ryzyka i zabezpieczyć się przed współczesnymi atakami korzystającymi z technologii post-quantum.
Prowadzący:
Palo Alto Networks
W jakich scenariuszach techniki cyberdywersyjne pomogą wcześnie I skutecznie wykryć intruza, jak zaplanować strategię I taktykę dywersyjną oraz na bazie wykryć poprawnie opracować plan reagowania?
Szczegóły:
W trakcie pokazu na przykładzie rzeczywistej interakcji z adwersarzem, prelegent przedstawi jak zdobyć wiedzę na temat jego działań, oraz jak to wykorzystać w procesie wczesnej remediacji ataku.
Prowadzący:
Commvault
Rozwiązuj problemy zamiast pytać: Czy u mnie działa?
Szczegóły:
Prowadzący zaprezentuje Ci, w jaki sposób skutecznie wdrożyć monitoring, który integruje różne działy organizacji wokół wspólnego celu – zapewnienia nieprzerwanego działania. Bez względu na to, czy problem jest spowodowany incydentem bezpieczeństwa, błędem konfiguracji czy nawet awarią prądu, nauczymy Cię korzystać z narzędzia, które pozwoli zidentyfikować zdarzenie i szybko je wyeliminować.
Splunk, potężne narzędzie analizy danych, stanie się Twoim sprzymierzeńcem w identyfikowaniu, monitorowaniu i reagowaniu na wszelkie wyzwania, jakie może stawiać przed Tobą infrastruktura IT. Dołącz do naszego warsztatu i odkryj, jak zautomatyzowane rozwiązania mogą zrewolucjonizować sposób, w jaki Twoja organizacja radzi sobie z problemami.
Prowadzący:
Splunk